Reserver nyfødt fotografering

Prisinterval: 499,00 kr. til 799,00 kr.

Beskrivelse

OBS!

Du skal kun betale en reservation når du via mail har fået tilbud en tid/plads til fotografering.  

Jeg fotografere nyfødte fra de er 1 uge til 6 uger. Hvis I ønsker sovebilleder skal baby være mellem 7 og 21 dage gammel, for her er det nemmest at holde baby sovende mens jeg flytter rundt på baby. Det kræver nemlig at baby kan sove tungt. Fra baby er 3 uger er det svære da baby er blevet mere opmærksom og nemmer bliver overstimuleret af at blive håndteret.

Jeg tilbyder 2 forskellige nyfødt fotograferinger.

  • Sovesession hvor målet er at baby skal sove på billederen. Denne kræver at der afsættet 4 timer i min kalender. Typisk tager det 1½-2 timer. Men nogen gange kræver baby lidt mere tid, før den dybe søvn kan nås. Så derfor afsætter jeg 4 timer – for en sikkerhedsskyld.
  • Nyfødt portræt session hvor baby fotograferes, som baby tillader det. Sovende eller vågen. Denne fotografering tager 1 til 2 timer.

 

Tidsbestilling * 

Accepter vilkår * 

En plads til nyfødt fotografering, kan kun sælges en gang. Derfor er der ikke fortrydelsesret på jeres reservation.

Har vi aftalt en dato? så skriv den her:

Samtykke til brugsret af billederne * 

Ved at udfylde dette punkt kan du give samtykke (eller ikke give samtykke) til at jeg Fie Vandborg må anvende billederne til markedsføring af mig som fotograf, samt markedsføring af min virksomhed Livets Fotografi. Dvs vise billederne på hjemmeside, sociale medier, annoncering og som eksempler ved undervisning
– både online og offline.

Hvor ønsker I fotograferingen? * 

Prisinterval: 499,00 kr. til 799,00 kr.

Tilbud på fotografering i august.

Kalenderen er nu åben for booking af mini fotografering i min store vilde have.