Book tid

Du bestiller tid ved at sende mig en SMS
(Du kan også ringe i tidsrummet fra kl 14:00 til 18:00 på hverdage og i weekenden 12:00 til 14:00 – men det er ikke en telefontid, så tager jeg den ikke – send en sms)

Send en SMS hvor du skriver hvilken fotografering du ønsker at bestille tid til. Samt hvornår jeg bedst træffer dig. Det er nemmest at fine en dato ved at vi ringe sammen. Derfor vil jeg ringe tilbage til dig. Du kan også sende nogle forslag til, hvornår I kan.

Telefon: 26237265

Når du har fået en tid, modtager du et link til betaling for selve fotograferingen. Når du betalt fotograferingen har du bekræftet vores aftale. Udebliver I fra aftalen refunderes beløbet ikke. Bliver I syge eller forhindret, giver I besked så vi kan finde en ny tid.

Priser for fotografering

At få taget billeder er en todelt proces: Først betaler du for selve fotograferingen, og derefter for de færdige billeder, som inkluderer efterbehandling. Efterbehandlingen er en vigtig del af processen, da den giver billederne det endelige udtryk og kvalitet.

Jeg tilbyder tre forskellige former for efterbehandling:

Du kan læse mere om de forskellige efterbehandlinger under “Priser for digitale billeder”.

30 min. fotosession

Gravid, baby og børn
250,-
  • Prisen dækker fotografering og fremvisning
    60 min i alt.

60 min. fotosession

Gravid, baby og børn
495,-
  • Prisen dækker fotografering og fremvisning
    90 min i alt

Nyfødt sove fotosession

Kræver minimums køb af 10 digitale billeder.
3999,-
  • Fotografering i 2 til 4 opsætninger
  • 10 digitale billeder med Fine Art efterbehandling
    leveres i fare og sorthvid udgave.
  • Tilkøb af ekstra billeder 250,- pr billede

à la carte priser for digitale billeder

Når du køber et digitalt billede, køber du en licens til privat brug. Det betyder, at du har tilladelse til at printe billedet hos en tredjepart og anvende det til personlige formål.

For at kunne tilrettelægge fotograferingen bedst muligt, vil jeg gerne høre, hvor mange billeder I forventer at købe, når I booker en tid. På den måde sikrer vi, at I får præcis de billeder, I ønsker.

Efterbehandling & Priser

Jeg tilbyder tre forskellige typer efterbehandling:

Standard efterbehandling – 355 kr. pr. billede
Enkel redigering, hvor billedet bevarer et naturtro udtryk. – Du kan se eksempler her.

Fine Art efterbehandling – 499 kr. pr. billede
Kreativ efterbehandling, hvor næsten alt er muligt. – Du kan se eksempler her

Artistisk Fine Art efterbehandling – 699 kr. pr. billede
Sammensatte udendørs billeder, skabt med en særlig teknik. Denne efterbehandling skal bestilles forud for fotograferingen, da billederne skal tages på en bestemt måde. Samt billeder hvor der bruges digitale baggrunde.
Du kan se eksempler her.

Mængderabat

Du kan blande mellem Standard, Fine Art og Artistisk Fine Art, og opnå rabat ved køb af flere billeder:
🔹 10 % rabat ved køb af minimum 5 billeder
🔹 20 % rabat ved køb af minimum 10 billeder
🔹 30 % rabat ved køb af minimum 20 billeder